Dachówka ceramiczna Adamów - Podbitka dachowa Łuków
15603
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15603,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Dachy ceramiczne

Ceramika to tworzywo wykonane z gliny, uformowanej za sprawą umiejętnego wypalenia materiału. Jest to tworzywo historyczne, wykorzystywane powszechnie już w Starożytnej Grecji. Wiele osób kojarzy ceramikę głównie z wyrobami w postaci ozdób domowych, jednak to także niezwykle popularny materiał budulcowy. Dachówka ceramiczna to wciąż najpopularniejsze pokrycie dachowe.

 

Dachy – dominacja ceramiki

Jeżeli przyjrzymy się dachom w regionie, w którym najintensywniej działa nasza firma, zauważymy, że dominuje tam ceramika. Dachówka ceramiczna Łuków czy Adamów to powszechny widok, za sprawą właściwości tego tworzywa.

Ceramika to niezwykle wytrzymały materiał, który nawet wystawiony na działanie czynników atmosferycznych może pozostać nienaruszony przez kilkadziesiąt lat. Szacuje się, że nowoczesne dachy ceramiczne mogą przetrwać nawet ponad 100 lat. Ponadto, dachówka ceramiczna zapewnia doskonałą dźwiękoszczelność. Dzięki niej można zaadaptować poddasze, nie martwiąc się hałasem przy każdych opadach deszczu. Dachy Łuków szczególnie dobrze znoszą też wichury, gdyż dachówki ceramiczne są przystosowane do oporu wobec silnego wiatru.

Ceramika na dachu to również rozwiązanie niezwykle estetyczne. Dzięki dużej różnorodności dachówek z tego tworzywa, każdy może znaleźć taką, która będzie idealnie pasowała do jego domu. Co więcej, dachówki ceramiczne przyjmują dosyć niewielkie rozmiary dzięki czemu mogą być stosowane również jako pokrycie dachów o skomplikowanej budowie. Możliwość pokrycia płytek dachowych glazurą dostarcza kolejnych możliwości w kwestii nadania pokryciu dachowemu pożądanej estetyki.

 

Mocna więźb i podbitka dachowa

Nie bez powodu dachówki ceramiczne są tak chętnie wybierane. Ich zalety są niepodważalne, jednak należy także zwrócić uwagę na jeden niewielki ich mankament. Mianowicie, pokrycia dachowe z ceramiki należą do najcięższych. Między innymi dzięki temu są tak wytrzymałe, jednak duży ciężar wymaga również przygotowania odpowiednio silnej więźby dachowej. Ponadto, wskazana jest także solidna podbitka dachowa, która ochroni elementy wystające poza połać dachową.