Termoorganika styropian Adamów, Styropapa Łuków, Thermano Adamów
15605
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15605,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Termoorganika styropian

Podstawowe materiały izolacyjne – styropian i styropapa

Odpowiednia termoizolacja budynku to podstawowa czynność wykonywana podczas budowy domu. Oferujemy Państwu wysokiej klasy materiały termoizolacyjne o różnorodnym zastosowaniu. W naszej ofercie znajdują się produkty marki Thermano, a także Termoorganika. Zapewniamy zatem kompleksowy zestaw materiałów umożliwiających termoizolację całego domu. Termoorganika styropian Adamów to oferta skierowana głównie do osób, które właśnie budują dom, jednak styropian czy styropapę Łuków lub Adamów polecamy również do docieplania budynków oraz izolacji nowych elementów budynku, takich jak np. tarasy.

 

Termoorganika styropian – czemu służy izolacja?

Oczywiście głównym celem instalacji materiałów termoizolacyjnych jest umożliwienie utrzymania właściwej temperatury powietrza we wnętrzu budynku. W zimie warstwa styropianu Termoorganika chroni przed ochłodzeniem, natomiast latem spowalnia nagrzewanie pomieszczeń. Jednak warto wiedzieć, że produkty marki Termoorganika, jak i Thermano mają również zadania dodatkowe. Ich zadaniem jest także ochrona przeciwpożarowa oraz zapewnienie dźwiękoszczelności domu.

 

Styropian i styropapa

Omawiając materiały izolacyjne, w pierwszej kolejności należy wymienić styropian, który należ y do materiałów najczęściej wykorzystywanych do docieplania ścian, dachów, a nawet posadzek. Klasyczny styropian cechuje sztywność oraz niewielka nasiąkliwość, co należy uznać za jego zalety. Uwagę zwraca również lekkość materiału, który nie obciąża konstrukcji. Wykorzystywany do określenia przewodzenia współczynnik wynosi dla styropianu od 0,031 do 0,045 W/(mxK).

Alternatywą dla Termoorganiki styropianu jest z pewnością styropapa. Jest to stosunkowo nowy materiał termoizolacyjny, który w ostatnich latach dopiero powoli zyskuje na popularności. Wydaje się, że jego przyszłość rysuje się w kolorowych barwach, gdyż parametry tegoż materiału są zbliżone do parametrów klasycznego styropianu. Jednocześnie styropapa Łuków to szansa na cieńszą izolację dachu i nie tylko.