Ursa wełna Adamów, Rockwool wełna Łuków- Hurtownia Materiałów Budowlanych
15609
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15609,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Ursa wełna

Wełna termoizolacyjna

Wełna to jeden z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych, wykorzystywany podczas pierwotnego ocieplania domu, jak i do dociepleń. Hurtownia materiałów Budowlanych Adamów oferuje szeroki wybór produktów wełnianych do termoizolacji. Posiadamy produkty tylko od najlepszych, od lat cenionych producentów. Znajdą Państwo u nas wełnę takich marek, jak choćby Rockwool czy Ursa.

 

Rockwool i Ursa wełna 

Oferowane przez nas materiały wełniane służące do termoizolacji to przede wszystkim wełny powstające ze stłuczki szklanej oraz piasków kwarcowych, ogólnie określane jako wełna szklana. Ponadto, Ursa wełna Adamów to również produkty określane jako wełna skalna. Wymienione materiały izolacyjne nie tylko różnią się składnikami, z których powstają, ale również cechują je odmienne parametry, decydujące o zastosowaniu każdej z wełen.

 

Rockwool wełna – termoizolacyjność

Zdolność do izolacji termicznej to najważniejszy parametr wełny Rockwool, jak i Ursa. Niemniej jednak istotny jest tu nie tyle producent, co rodzaj wełny. Pod tym względem najlepiej wypada wełna szklana, której współczynnik przewodzenia ciepła osiąga doskonałe wyniki, sięgające nawet 0,03 W/(mxK). Co więcej, Ursa wełna szklana to materiał, który nieco łatwiej położyć. Rzecz w tym, iż jej elastyczność umożliwia stosowanie nawet na bardzo nierównych podłożach.

Z powyższego opisu mogłoby wynikać, że wełna skalna to materiał gorszej jakości, co jednak byłoby mijaniem się z prawdą. W rzeczywistości bowiem pod względem wartości powyższych parametrów, Ursa czy Rockwool wełna szklana tylko nieznacznie prześcigają modele skalne. Co więcej, pod względem odporności na wysoką temperaturę lepiej wypada właśnie wełna skalna, zdolna przetrwać nawet w temperaturze przekraczającej około 700 stopni Celsjusza. Tym samym tego typu Rockwool wełna Adamów zapewnia nieco lepsze zabezpieczenie przed pożarem.

 

Hurtownia Materiałów Budowlanych Łuków posiada ofertę, która spełni wszystkie potrzeby w zakresie termoizolacji budynków. Posiadamy wełny szklane i skalne uznanych producentów oraz zupełnie innego rodzaju materiały izolacyjne, które znajdą Państwo w kolejnych kategoriach.